STUDIES IN FINANCE

BACHELOR STUDIES IN FINANCE – MASTER STUDIES IN FINANCE


10 ważnych powodów, dla których warto wybrać te studia


  1. ELITARNY, ANGLOJĘZYCZNY KIERUNEK

Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Studia licencjackie i magisterskie z obszaru szeroko rozumianych finansów prowadzone w całości w języku angielskim – to coś unikalnego. Takich kierunków jest w Polsce zaledwie kilka.

Program Finance Bachelor & Master to drzwi do międzynarodowej kariery w analityce inwestycyjnej i pracy w prestiżowych międzynarodowych firmach, a także przewaga na polskim rynku pracy. Zyskujecie również szansę na bycie częścią międzynarodowego środowiska akademickiego i znajomości z ludźmi z całego świata.

 

  1. ŚWIATOWY POZIOM NAUCZANIA

Program Finance Bachelor & Master to gwarancja najwyższej jakości kształcenia, zgodnego ze standardami renomowanych światowych uczelni. Puste słowa? Nie, bo mamy na to dowody. Od 2015 r. posiadamy jedną z trzech najważniejszych akredytacji na świecie – Akredytację EFMD (European Foundation for Management Development, wcześniej EPAS) przyznawaną najlepszym programom związanym z biznesem, zarządzaniem i finansami.

Jesteśmy w prestiżowym gronie 89 uniwersytetów w 35 państwach (dane z roku 2021 r.), które zdobyły tę elitarną akredytację. Na całym świecie posiada ją 161 programów, a w obszarze finansów jedynie 15 (14 na poziomie Master i tylko jeden – nasz – na poziomie Bachelor).

 

  1. STUDIA I CERTYFIKATY ZAWODOWE, czyli 2 w 1

Dyplom to nie wszystko. W świecie finansów bardzo liczą się również certyfikaty i licencje zawodowe. Najczęściej można się o nie ubiegać dopiero po studiach, a ścieżka prowadząca do ich zdobycia jest nie tylko trudna i czasochłonna, ale wymaga też sporych nakładów finansowych.

Nasz kierunek jest jednak wyjątkowy. Dzięki akredytacjom i współpracy z najważniejszymi finansowymi organizacjami zawodowymi będziecie mogli jednocześnie realizować program studiów i przygotowywać się do zdobycia certyfikatów zawodowych. Możecie zyskać zwolnienia z części obejmowanych przez nie egzaminów, a także zniżki od opłat i dostęp do niezbędnych materiałów edukacyjnych.

Dzięki Partnerstwu z CFA studenci, realizując program, mogą jednocześnie przygotowywać się do egzaminu na Chartered Financial Analyst (CFA). Nasz kierunek był pierwszym partnerem CFA w Europie Środkowej. Mamy też akredytację Association of Chartered Certified Accountants, co znacznie ułatwia zdobywanie Kwalifikacji ACCA i uczestniczymy w Partnerstwie z CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), który wydaje certyfikaty z rachunkowości zarządczej.

 

  1. WYBITNA KADRA

Nasi studenci uczą się od świetnych wykładowców: nastawionych na ciągły rozwój specjalistów w swoich branżach, aktywnych naukowo na międzynarodowej arenie. Zajęcia prowadzą także profesorowie przyjeżdżający na gościnne wykłady z różnych uniwersytetów na świecie.

To kadra akademicka zapewnia dostęp do najświeższej wiedzy i kursów realizowanych według światowych trendów w nauczaniu. Są efekty: nasi studenci odnoszą międzynarodowe sukcesy w konkursach organizowanych przez cenione organizacje branżowe, m.in. w prestiżowym CFA Institute Research Challenge.

 

  1. PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA

Specjaliście z dziedziny finansów potrzeba nie tylko szerokiej i aktualnej wiedzy, która zapewni mu odpowiednią perspektywę, ale też umiejętności i biegłości w praktycznym jej wykorzystywaniu. Dlatego stawiamy na praktykę: empiryczne analizy danych pochodzących z rynku lub od autentycznych przedsiębiorstw, zagadnienia wskazywane jako istotne przez pracodawców, case studies jako podstawowa część programu nauczania. Ważny jest także kontakt z praktykami pochodzącymi z międzynarodowego środowiska biznesowego i prowadzącymi, którzy znają finanse od podszewki dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w finansach, rachunkowości czy inwestycjach.

 

  1. PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Kierunek Finance kształci w zakresie nowoczesnych finansów: w obszarze doradztwa inwestycyjnego i finansowego, bankowości, aktywów finansowych, zarządzania inwestycjami finansowymi oraz rachunkowości i zarządzania ryzykiem.

Absolwenci Programu Finance Bachelor & Master budują kariery finansowe w bankach, firmach  ubezpieczeniowych, instytucjach finansowych i działach finansowych przedsiębiorstw. Pracują na stanowiskach analityków rynku, doradców inwestycyjnych, dyrektorów finansowych oraz specjalistów w zakresie zarządzania ryzykiem. Mogą znaleźć również pracę na stanowiskach SSC (ang. shared service centres) i BPO (ang. business process outsourcing). Często rozwijają także własne biznesy.

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w niecały miesiąc od ukończenia studiów. Poziom ich satysfakcji z wynagrodzenia, zakresu pracy i perspektyw rozwoju jest jednym z najwyższych w kraju! (dane z Students and Graduates Survey 2015)

 

  1. ŚWIETNE ZAROBKI

Specjaliści ds. finansów mogą też liczyć na wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. W Polsce zarobki w obszarze analityki inwestycyjnej są lepsze niż w większości innych branż na rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie specjalisty z tej dziedziny wynosi ok. 7000 zł, a wraz ze stażem pracy ciągle wzrasta.

 

  1. NISKIE OPŁATY

Na dodatek, to wszystko możecie mieć za niewielką cenę. Czesne u nas jest jednym z najniższych w porównaniu do innych tego typu kierunków w Polsce.

 

  1. RENOMOWANA UCZELNIA

Studia studiom nierówne. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma świetną renomę i jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni ekonomicznych w kraju, nowoczesną, stawiającą na przedsiębiorczość i współpracę z biznesem.

 

  1. WROCŁAW – CENTRUM EUROPY

Okres studiów to nie tylko wykłady i egzaminy. To także wspaniałe znajomości i niezapomniane życie studenckie. Warto więc wybrać tętniące nim miejsce.

Wrocław to miasto o ponad tysiącletniej tradycji i bogatej historii, a jednocześnie młode duchem. To jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, który oferuje bogate życie kulturalne i bliskość innych wielkich europejskich miast.

Po studiach Finance Bachelor & Master możesz pracować, gdzie tylko chcesz. Ale jeśli pokochasz Wrocław jak my, zostań tu: rynek pracy jest bardzo rozbudowany, a inwestycje w Aglomeracji Wrocławskiej sięgają w ostatnich latach miliardów euro. Działa tu wiele międzynarodowych firm, a specjaliści z branży finansów – są zawsze poszukiwani.

 


SOCIAL MEDIA

Facebook // Twitter