STUDIES IN FINANCE

BACHELOR STUDIES IN FINANCE – MASTER STUDIES IN FINANCE


DLACZEGO MY?


obr1

PERSPEKTYWY

Wiedza która zostanie Ci przekazana jest niezbędna dla każdego współczesnego analityka finansowego.

obr2

KADRA AKADEMICKA

Nasi wykładowcy zapewnią najwyższy poziom uczęszczanych kursów.

obr3

WSPANIALI LUDZIE

Wspólne inicjatywy, koła naukowe oraz organizacje studenckie to duża część życia studenckiego na naszej uczelni.

obr4

PERSPEKTYWY

Wiedza która zostanie Ci przekazana jest niezbędna dla każdego współczesnego analityka finansowego.

Programy Bachelor Studies in Finance oraz Master Studies in Finance są prowadzone w ramach kierunku „Finanse i Rachunkowość” na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. Są one i skierowane do studentów polskich i zagranicznych. Programy te obejmują studia pierwszego stopnia (Bachelor Studies in Finance) oraz drugiego stopnia (Master Studies in Finance) i są prowadzone w języku angielskim według standardów najlepszych uczelni światowych z udziałem wykładowców zagranicznych.

PARTNERSTWO CFA

CFA Institute jest globalną organizacją skupiającą członków największego na świecie stowarzyszenia specjalistów inwestycyjnych. Oferuje on wiele zasobów edukacyjnych oraz zawodowych, w tym certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA). CFA Institute to wiodący głos w globalnych kwestiach sprawiedliwości, efektywności rynku oraz ochrony inwestorów.

Program partnerski CFA łączy program Bachelor oraz Master Studies in Finance z programem wiedzy CFA, umożliwiając studentom jednoczesne ukończenie studiów oraz przygotowanie się do programu CFA.

CFA Institute Scholarships oferuje wsparcie studentom, którzy mają zamiar zarejestrować się do egzaminu CFA Level 1. Stypendyści zapłacą jedynie 225 USD opłaty za egzamin zamiast około 1200 USD.

Studenci Bachelor oraz Master Studies in Finance mają pierwszeństwo w otrzymaniu stypendium. Następnie są brani pod uwagi inni studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


PARTNERSTWO CIMA

Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) powstał w 1919 roku w Londynie i jest największą profesjonalną organizacją zrzeszającą ekspertów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Aktualnie liczy 203 000 członków i studentów w 173 krajach świata, pracujących w samym sercu globalnego biznesu.

CIMA przeprowadza egzaminy i wydaje honorowane na całym świecie międzynarodowe certyfikaty. Wspólnie z amerykańskim Instytutem AICPA, CIMA utworzyła również globalny tytuł CGMA – Chartered Global Management Accountant.

Instytut prężnie się rozwija, nieustannie współpracuje z pracodawcami z każdego zakątka świata, wydaje też branżowe publikacje i specjalistyczne raporty z zakresu zarządzania i finansów. Obecnie CIMA posiada ponad 243 centra egzaminacyjne na całym świecie.

Rachunkowość zarządcza to ważny element zarządzania przedsiębiorstwem, dostarcza danych i informacji niezbędnych do podejmowania bieżących i strategicznych decyzji w firmie np. dotyczących opłacalności prowadzonej działalności czy efektywności inwestycji. W przeciwieństwie do rachunkowości finansowej, rachunkowość zarządcza koncentruje się głównie na informacjach wybiegających w przyszłość, które mają pomóc w planowaniu.

Dowiedz się więcej o CIMA na naszym kierunku klikając tutaj


cfa_bot
ue_bot

PYTANIA?

W wypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: olga.rutkowska@ue.wroc.pl


SOCIAL MEDIA

Facebook // Twitter