STUDIES IN FINANCE

Bachelor & Master


10 ważnych powodów, dla których warto wybrać te studia


  1. ELITARNY, ANGLOJĘZYCZNY KIERUNEK

Szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego? Studia licencjackie i magisterskie z obszaru szeroko rozumianych finansów prowadzone w całości w języku angielskim – to coś unikalnego. Takich kierunków jest w Polsce zaledwie kilka.

Studies in Finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to drzwi do międzynarodowej kariery w analityce inwestycyjnej i pracy w prestiżowych międzynarodowych firmach, a także przewaga na polskim rynku pracy. Zyskujecie również szansę na bycie częścią międzynarodowego środowiska akademickiego i znajomości z ludźmi z całego świata.

 

  1. ŚWIATOWY POZIOM NAUCZANIA

Studies in Finance to gwarancja najwyższej jakości kształcenia, zgodnego ze standardami renomowanych światowych uczelni. Puste słowa? Nie, bo mamy na to dowody. Od 2015 r. posiadamy jedną z trzech najważniejszych akredytacji na świecie – Akredytację EFMD (European Foundation for Management Development, wcześniej EPAS) przyznawaną najlepszym programom związanym z biznesem, zarządzaniem i finansami.

Jesteśmy w prestiżowym gronie 89 uniwersytetów w 35 państwach (dane z roku 2021 r.), które zdobyły tę elitarną akredytację. Na całym świecie posiada ją 161 programów, a w obszarze finansów jedynie 15 (14 na poziomie Master i tylko jeden – nasz – na poziomie Bachelor).

 

  1. STUDIA I CERTYFIKATY ZAWODOWE, czyli 2 w 1

Dyplom to nie wszystko. W świecie finansów bardzo liczą się również certyfikaty i licencje zawodowe. Najczęściej można się o nie ubiegać dopiero po studiach, a ścieżka prowadząca do ich zdobycia jest nie tylko trudna i czasochłonna, ale wymaga też sporych nakładów finansowych.

Nasz kierunek jest jednak wyjątkowy. Dzięki akredytacjom i współpracy z najważniejszymi finansowymi organizacjami zawodowymi będziecie mogli jednocześnie realizować program studiów i przygotowywać się do zdobycia certyfikatów zawodowych. Możecie zyskać zwolnienia z części obejmowanych przez nie egzaminów, a także zniżki od opłat i dostęp do niezbędnych materiałów edukacyjnych.

Dzięki Partnerstwu z CFA studenci, realizując program, mogą jednocześnie przygotowywać się do egzaminu na Chartered Financial Analyst (CFA). Nasz kierunek był pierwszym partnerem CFA w Europie Środkowej. Mamy też akredytację Association of Chartered Certified Accountants, co znacznie ułatwia zdobywanie Kwalifikacji ACCA i uczestniczymy w Partnerstwie z CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), który wydaje certyfikaty z rachunkowości zarządczej.

 

  1. WYBITNA KADRA

Nasi studenci uczą się od świetnych wykładowców: nastawionych na ciągły rozwój specjalistów w swoich branżach, aktywnych naukowo na międzynarodowej arenie. Zajęcia prowadzą także profesorowie przyjeżdżający na gościnne wykłady z różnych uniwersytetów na świecie.

To kadra akademicka zapewnia dostęp do najświeższej wiedzy i kursów realizowanych według światowych trendów w nauczaniu. Są efekty: nasi studenci odnoszą międzynarodowe sukcesy w konkursach organizowanych przez cenione organizacje branżowe, m.in. w prestiżowym CFA Institute Research Challenge.

 

  1. PRAKTYKA I JESZCZE RAZ PRAKTYKA

Specjaliście z dziedziny finansów potrzeba nie tylko szerokiej i aktualnej wiedzy, która zapewni mu odpowiednią perspektywę, ale też umiejętności i biegłości w praktycznym jej wykorzystywaniu. Dlatego stawiamy na praktykę: empiryczne analizy danych pochodzących z rynku lub od autentycznych przedsiębiorstw, zagadnienia wskazywane jako istotne przez pracodawców, case studies jako podstawowa część programu nauczania. Ważny jest także kontakt z praktykami pochodzącymi z międzynarodowego środowiska biznesowego i prowadzącymi, którzy znają finanse od podszewki dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy w finansach, rachunkowości czy inwestycjach.

 

  1. PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Ten kierunek kształci w zakresie nowoczesnych finansów: w obszarze doradztwa inwestycyjnego i finansowego, bankowości, aktywów finansowych, zarządzania inwestycjami finansowymi oraz rachunkowości i zarządzania ryzykiem.

 

Absolwenci Studies Finance na poziomach licencjackim i magisterskim budują kariery finansowe w bankach, firmach  ubezpieczeniowych, instytucjach finansowych i działach finansowych przedsiębiorstw. Pracują na stanowiskach analityków rynku, doradców inwestycyjnych, dyrektorów finansowych oraz specjalistów w zakresie zarządzania ryzykiem. Mogą znaleźć również pracę na stanowiskach SSC (ang. shared service centres) i BPO (ang. business process outsourcing). Często rozwijają także własne biznesy.

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w niecały miesiąc od ukończenia studiów. Poziom ich satysfakcji z wynagrodzenia, zakresu pracy i perspektyw rozwoju jest jednym z najwyższych w kraju! (dane z Students and Graduates Survey 2015)

 

  1. ŚWIETNE ZAROBKI

Specjaliści ds. finansów mogą też liczyć na wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. W Polsce zarobki w obszarze analityki inwestycyjnej są lepsze niż w większości innych branż na rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie specjalisty z tej dziedziny wynosi ok. 7000 zł, a wraz ze stażem pracy ciągle wzrasta.

 

  1. NISKIE OPŁATY

Na dodatek, to wszystko możecie mieć za niewielką cenę. Czesne u nas jest jednym z najniższych w porównaniu do innych tego typu kierunków w Polsce.

 

  1. RENOMOWANA UCZELNIA

Studia studiom nierówne. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma świetną renomę i jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni ekonomicznych w kraju, nowoczesną, stawiającą na przedsiębiorczość i współpracę z biznesem.

 

  1. WROCŁAW – CENTRUM EUROPY

Okres studiów to nie tylko wykłady i egzaminy. To także wspaniałe znajomości i niezapomniane życie studenckie. Warto więc wybrać tętniące nim miejsce.

Wrocław to miasto o ponad tysiącletniej tradycji i bogatej historii, a jednocześnie młode duchem. To jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, który oferuje bogate życie kulturalne i bliskość innych wielkich europejskich miast.

Po ukończeniu Studies in Finance możesz pracować, gdzie tylko chcesz. Ale jeśli pokochasz Wrocław jak my, zostań tu: rynek pracy jest bardzo rozbudowany, a inwestycje w Aglomeracji Wrocławskiej sięgają w ostatnich latach miliardów euro. Działa tu wiele międzynarodowych firm, a specjaliści z branży finansów – są zawsze poszukiwani.