Strona w trakcie przebudowy. Przepraszamy za utrudnienia.

BACHELOR STUDIES IN FINANCE – MASTER STUDIES IN FINANCE


DLACZEGO MY?


Studia Bachelor Studies in Finance i Master Studies in Finance są jedynymi programami w Polsce, które mają posiadają Akredytacje EPAS dla studiów licencjackich i magisterskich. EPAS to międzynarodowy system akredytacji opracowany przez European Foundation for Management Development (EFMD). To potwierdza wysoką jakość naszych programów, gwarantując wszystkim naszym studentom międzynarodową rozpoznawalność ich dyplomów. Standardy i kryteria EPAS obejmują wszystkie aspekty studiów, w tym najwyższe międzynarodowe standardy konstruowania i przekazywania treści nauczania oraz zapewnienia jakości kształcenia. Podkreśla naszą wyjątkowość, praktyczne przygotowanie do zawodu, a także wysoką kulturę korporacyjną i internacjonalizację. Obecnie tylko 97 najlepszych kierunków spośród tysięcy na całym świecie posiada ten znak najwyższej jakości.

Tylko dla naszych kierunków Bachelor Studies in Finance i Master Studies in Finance, Partnerstwo CFA dostosowuje program studiów do CFA Program Candidate Body of Knowledge, dzięki czemu studenci kończąc nasz kierunek równocześnie przygotowują się do egzaminu Chartered Financial Analyst (CFA). Ta kombinacja pozwala im na zdobycie przewagi, gdy wchodzą do branży finansowej oraz gdy pragną rozwijać swoją karierę zawodową. CFA Institute jest organizacją globalną stanowiącą największe na świecie stowarzyszenie specjalistów inwestycyjnych. Oferuje szeroką gamę zasobów edukacyjnych i zawodowych, w tym najbardziej prestiżowych i uznanych na całym świecie tytułów profesjonalnych w dziedzinie finansów. Jesteśmy jedynym partnerem CFA w Europie Środkowej.

Bachelor Studies in Finance i Master Studies in Finance to jeden z niewielu programów europejskich certyfikowanych we współpracy z Chartered Institute of Management Accounting (CIMA), który pozwala naszym studentom uzyskać dyplomy CIMA (Certificate in Business Accounting na poziomie licencjackim i Diploma in Management Accounting na poziomie magisterskim) poprzez gwarantowane zwolnienia z egzaminów modularnych i zdanie tylko jednego egzaminu zewnętrznego, przygotowanie do którego jest ułatwione poprzez dostęp do profesjonalnych materiałów edukacyjnych oraz wydarzeń na terenie kampuu dedykowanych dla naszych studentów. Certyfikaty zawodowe są, tym czego pracodawcy poszukują. Dają również naszym studentom niepowtarzalną okazję do poszerzenia horyzontów i walidacji wiedzy na arenie międzynarodowej.

Kierunki Bachelor Studies in Finance i Master Studies in Finance są również akredytowane przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Nasi studenci uczestniczą w akredytowanych zajęciach i egzaminach przeprowadzanych według standardów ACCA, co powoduję, że gwarantujemy im zwolnienia z części egzaminów ACCA (poziom Fundamentals). Absolwenci naszych studiów mogą dzięki temu łączyć prestiżowy dyplom uczelni z profesjonalną kwalifikacją ACCA docenianą przez pracodawców w Polsce i na całym świecie.

Nasze akredytacje i partnerstwa są gwarancją najlepszej możliwej edukacji i doświadczeń dla naszych studentów i dają wielkie możliwości zatrudnienia dla naszych absolwentów. Jesteśmy zdecydowanie powyżej średniej krajowej w zatrudnianiu absolwentów, nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w niecały miesiąc od ukończenia studiów, natomiast poziom ich satysfakcji z wynagrodzenia, zakresu prac i perspektywy rozwoju są jednymi z najwyższych w kraju (dane z Students and Graduates Survey 2015)!

obr1

PERSPEKTYWY

Wiedza która zostanie Ci przekazana jest niezbędna dla każdego współczesnego analityka finansowego.

obr2

KADRA AKADEMICKA

Nasi wykładowcy zapewnią najwyższy poziom uczęszczanych kursów.

obr3

WSPANIALI LUDZIE

Wspólne inicjatywy, koła naukowe oraz organizacje studenckie to duża część życia studenckiego na naszej uczelni.

obr4

PERSPEKTYWY

Wiedza która zostanie Ci przekazana jest niezbędna dla każdego współczesnego analityka finansowego.

Programy Bachelor Studies in Finance oraz Master Studies in Finance są prowadzone w ramach kierunku „Finanse i Rachunkowość” na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. Są one i skierowane do studentów polskich i zagranicznych. Programy te obejmują studia pierwszego stopnia (Bachelor Studies in Finance) oraz drugiego stopnia (Master Studies in Finance) i są prowadzone w języku angielskim według standardów najlepszych uczelni światowych z udziałem wykładowców zagranicznych.

 

PARTNERSTWO CFA

CFA Institute jest globalną organizacją skupiającą członków największego na świecie stowarzyszenia specjalistów inwestycyjnych. Oferuje on wiele zasobów edukacyjnych oraz zawodowych, w tym certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA). CFA Institute to wiodący głos w globalnych kwestiach sprawiedliwości, efektywności rynku oraz ochrony inwestorów.

Program partnerski CFA łączy program Bachelor oraz Master Studies in Finance z programem wiedzy CFA, umożliwiając studentom jednoczesne ukończenie studiów oraz przygotowanie się do programu CFA.

CFA Institute Scholarships oferuje wsparcie studentom, którzy mają zamiar zarejestrować się do egzaminu CFA Level 1. Stypendyści zapłacą jedynie 225 USD opłaty za egzamin zamiast około 1200 USD.

Studenci Bachelor oraz Master Studies in Finance mają pierwszeństwo w otrzymaniu stypendium. Następnie są brani pod uwagi inni studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

PARTNERSTWO CIMA

 

Rekrutacja trwa! Wejdź na www.cimauczelnie.pl i przystąp do podwójnej specjalizacji już dziś! Masz czas do 15 listopada!

Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) powstał w 1919 roku w Londynie i jest największą profesjonalną organizacją zrzeszającą ekspertów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Aktualnie liczy 203 000 członków i studentów w 173 krajach świata, pracujących w samym sercu globalnego biznesu.

CIMA przeprowadza egzaminy i wydaje honorowane na całym świecie międzynarodowe certyfikaty. Wspólnie z amerykańskim Instytutem AICPA, CIMA utworzyła również globalny tytuł CGMA – Chartered Global Management Accountant.

Instytut prężnie się rozwija, nieustannie współpracuje z pracodawcami z każdego zakątka świata, wydaje też branżowe publikacje i specjalistyczne raporty z zakresu zarządzania i finansów. Obecnie CIMA posiada ponad 243 centra egzaminacyjne na całym świecie.

Rachunkowość zarządcza to ważny element zarządzania przedsiębiorstwem, dostarcza danych i informacji niezbędnych do podejmowania bieżących i strategicznych decyzji w firmie np. dotyczących opłacalności prowadzonej działalności czy efektywności inwestycji. W przeciwieństwie do rachunkowości finansowej, rachunkowość zarządcza koncentruje się głównie na informacjach wybiegających w przyszłość, które mają pomóc w planowaniu.


logo
ue_bot
cima_bot
efmd_bot

PYTANIA?

W wypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: olga.rutkowska@ue.wroc.pl

SOCIAL MEDIA

Facebook